József Attila Városi Versmondó Verseny (2017. 03. 31.)

Hagyományainkhoz híven meghirdetjük

– immár 48. alkalommal -

József Attila Városi Versmondó Versenyt.

Ideje: 2017. március 31. (péntek) 9 óra

Helye: József Attila Városi Tagkönyvtár (Zalaegerszeg, Landorhegyi út 21.)

A verseny feltételei:

• Iskolánként 4 fős csapat indítása
  • Szabadon választott vers
  • Kötelező vers:

5-6. osztályosoknak: Szeretnének

7-8. osztályosoknak: Ars poetica

Értékelési szempontok:

• Életkornak és egyéniségnek megfelelő szabadon választott vers. (Lehetőleg magyar költőtől)
  • Hibátlan verstudás.
  • Tiszta, szép kiejtés.

Díjazás:

• Egyéni: 1-3. helyezés: könyvjutalom és oklevél
  • Csapat: A legjobb eredményt (legmagasabb pontszámot) elért csapat elnyeri a vándorserleget és oklevelet kap.
  • Minden résztvevőnek emléklapot adunk.

A nevezéseket 2017. március 24-ig kérjük a József Attila Városi Tagkönyvtárba eljuttatni.

(8903 Zalaegerszeg, Pf.: 32.; javtk@dfmvk.hu; fax: 06-92-596-830)

Tájékoztatásul közöljük, hogy a verseny megyei fordulóját 2017. április 08-án a nagykanizsai Halis István Városi Könyvtárban rendezzük meg, melyen a 4 legjobb eredményt elérő versmondó vehet részt.

Beszámoló

48. alkalommal került sor a városi versenyre, 6 iskola 20 tanulója részvételével.

A résztvevőket Velkey Péter, Zalaegerszeg MJV PH Humánigazgatási Osztályának osztályvezetője köszöntötte.

A zsűri tagjai voltak:

Horváth Andrea tanár, Csukás István Általános Iskola, Teskánd

Juhász Marietta tanár, Béke Ligeti Általános Iskola

Czirákyné Tóth Edit könyvtáros, Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár

Kötelező versek voltak:

5-6. osztályosoknak: Szeretnének

7-8. osztályosoknak: Ars poetica

Eredmények

5-6. osztályosok:

1. Kovács Gréta Míra                Petőfi Iskola                           58 pont    (14. sorszám)
  2. Zalavári Gergő                      Dózsa Iskola                           57 pont   (13. sorszám)
  3. Simon Levente                      Dózsa Iskola                            53 pont    (8. sorszám)
  4. Kunvári Lizett                        Ady Iskola                              49 pont    (5. sorszám)
  5. Cziráki Boglárka                    Dózsa Iskola                          48 pont    (2. sorszám)
    Molnár Noémi Éva                 Liszt Iskola                             48 pont    (9. sorszám)
    Németh Anna Rebeka           Ady Iskola                               48 pont    (11. sorszám)
  6. Szeidli Katinka                       Zalabéri Ált. Iskola               45 pont    (4. sorszám)
  7. Németh Kármen                    Landorhegyi Iskola                  44 pont    (6. sorszám)
    Horváth Réka                        Liszt Iskola                              44 pont    (10. sorszám)
  8. Németh Kristóf                       Petőfi Iskola                          40 pont    (12. sorszám)
    Palkovics Réka                      Liszt Iskola                               40 pont    (7. sorszám)
  9. Mogyorósi László                   Landorhegyi Iskola                 39 pont    (1. sorszám)
  10. Fliszár Dávid                          Landorhegyi Iskola                 35 pont    (3. sorszám)

7-8. osztályosok:

1. Gergely Ildikó                  Liszt Iskola                                59 pont      (7. sorszám)
2. Schwáger Meláni              Ady Iskola                                 56 pont      (5. sorszám)
3. Arnhoffer Emília             Dózsa Iskola                              54 pont      (2. sorszám)
4. Kiss Csenge                      Ady Iskola                                   51 pont      (4. sorszám)
5. Gergály Vivien                  Zalabéri Ált. Isk.                       47 pont      (6. sorszám)
6. Golubics Kamilla               Petőfi Iskola                              42 pont      (1. sorszám)

Továbbjutók a megyei versenyre:

Kovács Gréta Míra, Petőfi Iskola

Zalavári Gergő, Dózsa Iskola

Gergely Ildikó, Liszt Iskola

Schwáger Meláni, Ady Iskola

Csapatverseny:

1. Dózsa György Általános Iskola                                 212 pont

2. Ady Endre Ált. Iskola, Gimn. és AMI                        204 pont

3. Liszt Ferenc Általános Iskola                                   191 pont

4. Petőfi Sándor Általános Iskola                                140 pont

5. Landorhegyi Sportiskolai Ált. Iskola                       118 pont

6. Zalabéri Ált. Isk. és AMI                                           92 pont

A vándorserleget a Dózsa György Általános Iskola csapata őrizheti egy évig.

Gratulálunk minden részt vevőnek a nagyszerű versélményért, a lelkiismeretes felkészülésért, köszönjük a részvételt.

Köszönetünket fejezzük ki a felkészítő tanároknak munkájukért.

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a verseny megyei fordulóját 2017. április 8-án tartjuk a Halis István Városi Könyvtárban (Nagykanizsa, Kálvin tér 5.)  9.30 órai kezdettel.

Minden versbarátot szeretettel várunk a rendezvényre.