Az Olvasó Manó Könyvolvasó Verseny eredményeiről (2018.05.11.)

Könyvtárunkban író-olvasó találkozót tartottunk, mely egyben az Olvasó Manó Könyvolvasó Verseny eredményhirdetése is volt. Az egy tanéven át tartó versenyben mindazok részt vehettek, akik Manós könyveink közül válogattak és válaszoltak a kötetekhez tartozó kérdésekre. Az idei tanévtől már a könyvtár honlapján is elérhették az érdeklődők a feladatlapokat, s közülük jónéhányan már e-mailben küldték vissza megoldásaikat. Ami a kérdéseket illeti: ebben az évben a korábbinál több játékos feladványt kaptak a tanulók, illetve keresztrejtvényeket is megoldhattak. A programba a tanév során 103 kisdiák kapcsolódott be, s a városi általános iskolák diákjai mellett a Bagodi Fekete István Általános Iskola tanulói is velünk játszottak.

A verseny végeredménye:
I. Goldfinger Blanka
II. Salamon Fanni Magdolna
III. (holtversenyben):
Dervalics Anna
Faluközi Ádám
Labricz Júlia Georgina

Szőke Alexa
Takács Hanna

A legtöbbet olvasó kisdiákok jutalomkönyveket vehettek át, illetve találkozhattak Szegedi Katalin íróval, illusztrátorral, aki a könyvtárba egy különleges Ládaszínházzal érkezett. A gyerekek a szerző előadásában hallgathatták meg a Lenka és a Palkó című történeteket, majd lehetőségük nyílt arra is, hogy kérdéseket tegyenek fel az írónak.

A rendezvényen készült képek az alábbi linkre kattintva tekinthetők meg: