Vándorúton Mátyás mesterlegényével (2008. 10-11.)

Kedves Gyerekek!

Ugye tudjátok, hogy a középkorban a céhek legényei hosszú vándorútra indultak, hogy elsajátítsák mesterségük csínját-bínját. S a hosszú út végén mestervizsgával bizonyították, hogy megértek-e a mesterré avatásra. Ezért most

Gyermekkönyvtárunk

VÁNDORÚTON MÁTYÁS MESTERLEGÉNYÉVEL

címmel játéksorozatra várja a vállalkozó kedvű 3 fős 5-7. osztályos csapatokat.

A vándorút állomásai:
1. oktatás – Hidán Csaba történész: Mátyás hadviselése.
Mestermunka: egy hadijelenet bemutatása dobozszínházban.

2. oktatás – Őriné dr. Bilkei Irén levéltáros: Mátyás a legendákban.
Mestermunka: kódex készítése.

3. Legénypróba és mesterré avatás. (Vetélkedő)

A próbatételekben való részvétel feltételei:

•  3 fős csapatok jelentkezését várjuk.
  • A csapatok általuk választott jeligével nevezhetnek be a játékba. Kérjük, hogy a jelige valamilyen középkori mesterség legyen! A belépéshez készítsétek el a cégéreteket is! Ebben Bogdán István: Mestere volt egykor. (Bp. 1984. Magvető Kiadó.) c. és az Évezredek hétköznapjai. Élet a középkori Európában és Magyarországon. (Bp. 1985, Móra Kiadó) c. könyvek segítségetekre lesznek!
  • A résztvevő csapatok előadásokon, azaz mesterlegény képzésen vesznek részt  2008. októberétől-novemberig könyvtárunkban. Mindegyik előadás után egy-egy mestermunkával kell bizonyítanotok, hogy elsajátítottátok az adott ismereteket. Ehhez könyveket is ajánlunk nektek, s természetesen az előadáson hallottakat is hasznosíthatjátok. A megoldásokat akkor tudjuk elfogadni, ha azok a megjelölt határidőre megérkeznek.
  • A könyvtárban való búvárkodás segít a feladatok megoldásában. A szükséges könyveket külön kiemelve tesszük hozzáférhetővé.
  • A könyvekben bármely könyvtárban kutathattok, de ha József Attila Városi Könyvtárban szeretnétek ezt megtenni, annak feltétele a beiratkozás, amely tanulóknak ingyenes.

A jelentkezési lapokat 2008. szeptember 13-ig kérjük a következő címre:

József Attila Városi Könyvtár
8900 Zalaegerszeg, Landorhegyi u. 21.

„Vándorúton Mátyás mesterlegényével” - történelmi sorozat

A cégért az első oktatásra hozzátok magatokkal, ennek időpontjáról külön értesítünk minden csapatot!