Olvassunk együtt!
...

Hát ez mi a szösz? – kérdezheted, ha ezt a felszólítást olvasod.

A válasz: internetes játék, vetélkedő és élményszerzés egyszerre. Ne ijedj meg, nem kell állandóan a könyvtárban lenned! Elég, ha a honlapon megnézed, mit olvasunk éppen. Kikölcsönzöd a könyvet, elolvasod ( ha nagyobb terjedelmű, akkor több részletben), megoldod a hozzá tartozó furfangos feladatokat és beküldöd a megadott határidőre a könyvtár címére: javtk@dfmvk.hu. Ha nincs otthon interneted, azt is megoldjuk a könyvtárban. Segítünk, ha elakadsz valamelyik feladatnál. Bárki javasolhat könyvet, ha olyant olvasott, ami nagyon tetszett.

Közben élményekhez jutsz az olvasmányok által, de részt veszel egy vetélkedőben is. A legjobbak a tanév végén könyvjutalmat kapnak, és minden játékos olvasó találkozhat egy híres íróval vagy költővel.